Otse põhisisu juurde

Keevituskäru aka "Sarvik"

Keevitused on vahvad asjad, kuni sa neid toa teise otsa ei pea vedama. Siis muutuvad nad kohemaid tüütuteks sangpommideks, millel kiusu pärast veel hunnik voolikuid külge poogitud. "Jou, viitsid tule lase siia kaks punkti peale" - kõlab kui kutse jõusaali, kui pead 16 kilose keevituse, mille küljes 15 kilone traadirull ja 20 kilone CO2 balloon, kohale tarima. Ühele virgale jõusaali-Guidole oleks see muidugi vahva väljakutse, aga me oleme loomult laisad, jõusaalis käia ei meeldi ja pealegi pole ühegi meist nimi Guido.Teatavasti on laiskus üks suurimatest edasiviivatest jõududest ja sestap hakkasime teise asjana kohe keevitusele ja balloonile rattaid alla mõtlema. Esialgne projekt sai selline:Kui arvutis tundus kõik tore ja vahva, siis reaalselt asja põranda peal lahti laotades sai kiirelt selgeks, et käru saaks pikk ja kitsas. Esiteks oleks ta sellisena meil jalus ja teiseks võiks kergelt uppi minna. Nihutasime ballooni keevituse kõrvale ja kujund mis lauale tekkis, tundus juba oluliselt stabiilsem ja kompaktsem. Lisaks tekkis sedasi võimalus ka teine balloonipesa tekitada, mida me tol hetkel arvasime, et vajame, tegelikuses vaja ei läinud, aga lõpuks ikka käiku läks. Kõlas segaselt? Võta rahulikult, selgus saabub allpool.

Milleks siis kaks gaasi? Varem või hiljem tekib vajadus lisaks mustale metallile ka midagi edevamat õmmelda. Kindel soov oli järgmiseks metalliks roostevaba võtta. MIG-il tuleb selleks ära vahetada täitetraat ja asendada CO2 Argooniga, või vähemalt nii me arvasime kui gaasid Airokist ära tellisime. Pole just kõige nutikam end PEALE tellimist harida, aga just nii me talitasime ja selle käigus selgus, et korralikuks roostevabaks keevituseks oleks meil vaja ikkagi argooni ja CO2 segu. Soovitavalt 97,5% argoon, 2,5% CO2. Sarnane toode oli täitsa Airokis olemas, aga AINULT 50L taaras. Meie roostevaba koguste juures oleksid meie lapse-lapse-lapse-lapsed ka sellega keevitanud. Seega jäi roostevaba projekt esialgu soiku ja argooniballoon ootama. Mida, see selgus alles projekti lõpus. Aga ärgem rutakem sündmustest ette. Kõigepealt paneme kärule rattad alla.


Head rattad, on nagu muugi siin elus, suht hinnakad. Meie õnneks oli üks optimistlik projektijuht 600 kiloste kärude tarbeks hunniku rattaid tellinud,  mis lahjaks osutusid ja seejärel soodushinnaga Rolleni riiulitele tagasi maandusid. Keevituskäru jaoks oli kandevõimet küll ja küll ning sedasi see lühike lugu lõppes, kus me kolm korda odavamalt kärule rattad alla saime.

Rattaid valides tegime küll ühe lolluse, mida siiani kahetseme ja soovitame teistel vältida. Nimelt esirattad said pööravad ja tagarattad sirged. Ausõna, väga tüütu on väikeses ruumis nõnna manööverdada. Ärge teie nii tehke!

Kui rattad alla saadud, lisasime posti balloonide kinni hoidmiseks..

...uuristasime väikese õnaruse gaasivooliku tarbeks...

...keevitasime "lenksule" posti......ja painutasime valmis lenksu, mis meenutas kangesti sarvi ning ühtlasi lahendas ka nimeprobleemi. Sarvik oli sündinud!

Siin Sarvik krundi all:

Ja siin Sarvik lõplikult värvitud ja valmis meid teenima:


Kommentaarid

  1. 우리 계열 카지노사이트는 크게 카지노 6개의 카지노가 존재 합니다.메리트,퍼스트,샌즈,코인,007,더존이 대표적입니다. 우리 계열의 15년 역사만큼, 신뢰성은 타 업체와 비교 불가 합니다. 우리계열 카지노사이트, 안전 카지노사이트 가입은 온라인카지노 25의 가입상담 이후, 최적의 조건의 온라인카지노를 만나보시기 바랍니다. ” 말씀 드렸다시피 일반 유저가 확인하기에는 한계가 존재하지만, 이 또한 방법이 있습니다. 그 업체가 얼마나 많은 에이전시와 파트너쉽을 맺고 있는지를 보시면 그 파트너업체의 신용도를 보실수 있습니다.

    VastaKustuta
  2. Compulsive stock trading additionally lacks the social stigma that will act as a deterrent toward traditional forms of playing, precise fact} that|although} the stimulation behind both is analogous, they said. Whether you are looking at enterprise sectors within the subsequent city or crosswise over continents, we understand the significance of being acquainted with the client’s purchase. We overcome our clients’ issues by recognizing and deciphering the goal group and generating leads with utmost precision. We seek 1xbet to collaborate with our shoppers to ship a broad spectrum of outcomes through a mix of market and enterprise research approaches. Many foreigners do battle with this, and playing habit in South Korea has turn into a huge drawback. Another way find a way to|you probably can} deposit cash into a playing web site is by using cryptocurrency.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Töölaud

Töölaud on iga töökoja süda. See pole pelgalt mööbliese, vaid otsekui sünnituslaud imelaadi ilmaimedele. Ilma töölauata meisterdad sõna otseses mõttes põlve otsas. Kuid hea töölaud on nii uuena kui ka kasutatuna kallis. Kui eelarve on piiratud, siis on kaks varianti: kas lepid mingi metallikärakaga, mis näeb välja nagu oleks ta teise ilmasõja ajal uppunud allvelaevast välja toodud, või ehitad ise. Valisime teise tee. Kui midagi valmistad, siis mõistlik oleks ikka projektist alustada. Teed sa seda siis spetsiaalses arvutiprogrammis, või vana EDASI parteiteadete peale kritseldades. Sedasi saad hõlpsasti materjalikulu arvestada, kitsaskohad välja peilida ja lollimatele sõpradele selgeks teha, mida sa teha tahad. Panime paika lähteülessande ja asusime joonistama. Sorteerimatutele tööriistadele planeerisime kaks suurt sahtlit. Lauaplaat pidi tulema tugevast veekindlast vineerist. Sahtlite ja pealmise plaadi vahele joonistasime lisariiuli. Seda puhtalt selleks, et saaks pits

Lähme õue

Ühel kenal päeval pöördusid meie poole sõbrad Nõmme Kaljust. Nimelt oli talv liiga teinud varumeeste pinkidele, mis oli nüüd ennem hooaega tarvis sirgeks tagasi saada. Sõna pink jääb antud objekti kirjeldamiseks küll veidi tagasihoidlikuks. Temist on tagant kinnise seinaga katusealusega, millel all kaks pingirida. Kuid kuna terve jalgpalliskeene kutsub neid objekte varumeestepinkideks, siis ärme hakka siinkohal vastuvoolu ujuma. Kust siis varumeeste jamad pihta hakkasid? Esiteks polnud pingid maa küljes kinni. Katus koos tagaseinaga moodustasid mõnusa purje, mis siis ühel talvetormi ajal Soome poole seilata tahtis. Tulemuseks kõver aed ja viltune katus. Seega lahendamist vajas kolm küsimust: kuidas purjekad ankrusse, sirgeks ja tugevaks saaks! Esimene sai lahenduse maa sisse pandud betoonivaluga. Sirgeks plaanisime algul tõmmata puu külge kinnitatud kettaliga, aga läksime kergema vastupanu teed ja valisime tööriistaks hoopis ATV vintsi. Esiteks sai sõiduvahendi paigutada täpselt õige n

Esimene linnuke lendab pesast välja

Ühel ennemuistsel ajal elas väike beebi-draakon, kelle jaoks ehitas üks tubli Nõmme mees rauast maja. Kui väike tulesülgur suureks kasvas, põletas ta katusesse augu ja lendas nelja tuule poole: just selline muinasjutt hakkas siinkirjutaja peas ketrama kui ta nägi SEDA: Nagu ikka, tegelikkus oli oluliselt lihtsakoelisem: pidime ühele agarale saunakütjale ehitama kerise mis kestaks! Et vältida tema eelmise kerisetootja vigu, valisime materjaliks tummise 5mm terase. Variant oli pinutäie lõiketeri läbi lasta ja hunniku metallitolmu sisse hingata, aga läksime lihtsama tee võrgutavat rada ning lasime tükid valmis lõigata. Järgmine samm oli faasimine ja puhastamine. Kuna jooksvaid meetreid oli kamaluga, omas ettevõtmine teatavat mahtu.  Kui seni olime kasutanud selleks tööks liivapaberi lamellidega ketast, siis nüüd testisime uut "kõva" ketast. Tegi oma töö kenasti ära, aga lärm oli nõnna kõva, et inimesed üle Nõmme teadsid ilmselt mis toimumas on.