Otse põhisisu juurde

"Sarviku" saaga OSA 2


MIGi mis sa MIGid, üks hetk veeretab sõber uksest sisse katkise raamiga velo või peol augu leidnud õlleankru ja mis sa siis teed? "TIGi tarvis": targutavad elu näinud metallipead! Kuna me tahame sellisteks ootamatusteks maksimaalselt valmis olla, siis ühel hetkel seisis meite ukse taga veidi kohmetu olemusega noormees, uhked välismaakeelsed kirjad rinnale tikitud ja käes pirakas kast, kus  peal paljulubav kiri AC/DC TIG.

Keevitus ise on muidugi alles teekonna algus. Kõigepealt pead sa ta tööle saama ja seejärel palsameeritud kommunistide tarkuseteri järgides õppima, õppima ja veelkord õppima. Kui MIGimine on kuu peal käimine, siis TIGimine korralik Marsi tripp. Õppisime uusi tehnikaid ja termineid. Need mille kohta pold nimetust mõeldud, mõtlesime ise välja. Näiteks "kahe antenniga auto" on siis kui volframelektroodi ja täitetraadi mõlemad detaili külge kinni lased.  Peale sadu metallist mägesid ja orge, kangeid vägisõnu ning tungstenite teritamisi hakkas asi vaikselt keevist meenutama. Positiivse poole pealt lähenedes, siis 100% argoon läheb TIG-ile nagu muna kiluleivale. Laisalt nurgas vedelenud ja nina nokkinud balloon sai lõpuks ometi tööle rakendatud.

Ei olnud kõik muidugi uus TIG-i juures. Teda oli umbes-täpselt sama tüütu ühest toa otsast teise tirida kui MIG-i. Esimene mõte oli asi Sarvik 2-ga lahendada, aga kuna meie pesa just kaarhall pole, siis ruumi kokkuhoiu mõttes otsustasime TIG-i olemasoleva Sarviku peale integreerida. Esimestes plaanides oli MIG peal ja TIG all, kuid kiirelt sai selgeks, et vastupidi on praktilisem. Raske MIG oleks käru lihtsalt uppi löönd.

Alustuseks liimisime kokku L rauast alusraami...


Järgmise sammuna pikendasime balloonide kinnitusposti, mis teiselt poolt oleks ka alusraami toeks.


Tugevuseks 4sest lattrauast diagonaal. Nagu allolevalt pildilt näha, siis kuumus lisas värvile ägeda ülemineku. Uued detailid jätsime mustaks ja tulemus sai kick-ass!


Detailid valmis, läks sobitamiseks. Disaini mõttes lisasime alusplaadile väikese kalde. Kuna lenksu- ja ballonipost andsid piisavalt tummise toe, siis alusraami vastaskülge toetust ei pannudki. Isegi kui oleks tahtnud, siis kõikide luukide ja juhtmetega, oleks see ilmatumalt kohmakas tulnud.


Vahelduseks panime millegi poltidega kinni. Mine tea, äkki on kunagi tarvis pealis ära võtta.


Päris okei lahendus sai. Ise oleme rahul vähemalt ja see on kõige tähtsam!


Balloonid kenasti üksteise kaisus..Kommentaarid

  1. JTABET | Casino - JT Hub
    Welcome to JT Hub! Welcome to JT Hub! You'll find 용인 출장안마 all of the best offers, reviews, 양주 출장마사지 bonus 서울특별 출장안마 codes, promotions, and more. JTABET is 청주 출장안마 a New 강원도 출장안마 Jersey

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Töölaud

Töölaud on iga töökoja süda. See pole pelgalt mööbliese, vaid otsekui sünnituslaud imelaadi ilmaimedele. Ilma töölauata meisterdad sõna otseses mõttes põlve otsas. Kuid hea töölaud on nii uuena kui ka kasutatuna kallis. Kui eelarve on piiratud, siis on kaks varianti: kas lepid mingi metallikärakaga, mis näeb välja nagu oleks ta teise ilmasõja ajal uppunud allvelaevast välja toodud, või ehitad ise. Valisime teise tee. Kui midagi valmistad, siis mõistlik oleks ikka projektist alustada. Teed sa seda siis spetsiaalses arvutiprogrammis, või vana EDASI parteiteadete peale kritseldades. Sedasi saad hõlpsasti materjalikulu arvestada, kitsaskohad välja peilida ja lollimatele sõpradele selgeks teha, mida sa teha tahad. Panime paika lähteülessande ja asusime joonistama. Sorteerimatutele tööriistadele planeerisime kaks suurt sahtlit. Lauaplaat pidi tulema tugevast veekindlast vineerist. Sahtlite ja pealmise plaadi vahele joonistasime lisariiuli. Seda puhtalt selleks, et saaks pits

Lähme õue

Ühel kenal päeval pöördusid meie poole sõbrad Nõmme Kaljust. Nimelt oli talv liiga teinud varumeeste pinkidele, mis oli nüüd ennem hooaega tarvis sirgeks tagasi saada. Sõna pink jääb antud objekti kirjeldamiseks küll veidi tagasihoidlikuks. Temist on tagant kinnise seinaga katusealusega, millel all kaks pingirida. Kuid kuna terve jalgpalliskeene kutsub neid objekte varumeestepinkideks, siis ärme hakka siinkohal vastuvoolu ujuma. Kust siis varumeeste jamad pihta hakkasid? Esiteks polnud pingid maa küljes kinni. Katus koos tagaseinaga moodustasid mõnusa purje, mis siis ühel talvetormi ajal Soome poole seilata tahtis. Tulemuseks kõver aed ja viltune katus. Seega lahendamist vajas kolm küsimust: kuidas purjekad ankrusse, sirgeks ja tugevaks saaks! Esimene sai lahenduse maa sisse pandud betoonivaluga. Sirgeks plaanisime algul tõmmata puu külge kinnitatud kettaliga, aga läksime kergema vastupanu teed ja valisime tööriistaks hoopis ATV vintsi. Esiteks sai sõiduvahendi paigutada täpselt õige n

Esimene linnuke lendab pesast välja

Ühel ennemuistsel ajal elas väike beebi-draakon, kelle jaoks ehitas üks tubli Nõmme mees rauast maja. Kui väike tulesülgur suureks kasvas, põletas ta katusesse augu ja lendas nelja tuule poole: just selline muinasjutt hakkas siinkirjutaja peas ketrama kui ta nägi SEDA: Nagu ikka, tegelikkus oli oluliselt lihtsakoelisem: pidime ühele agarale saunakütjale ehitama kerise mis kestaks! Et vältida tema eelmise kerisetootja vigu, valisime materjaliks tummise 5mm terase. Variant oli pinutäie lõiketeri läbi lasta ja hunniku metallitolmu sisse hingata, aga läksime lihtsama tee võrgutavat rada ning lasime tükid valmis lõigata. Järgmine samm oli faasimine ja puhastamine. Kuna jooksvaid meetreid oli kamaluga, omas ettevõtmine teatavat mahtu.  Kui seni olime kasutanud selleks tööks liivapaberi lamellidega ketast, siis nüüd testisime uut "kõva" ketast. Tegi oma töö kenasti ära, aga lärm oli nõnna kõva, et inimesed üle Nõmme teadsid ilmselt mis toimumas on.